Oorzaken van Dood in landen met de hoogste sterftecijfers

Sterftecijfers en doodsoorzaken in verschillende landen lopen sterk uiteen over de hele wereld en kunnen op bepaalde plaatsen veel licht werpen op leefomstandigheden, economische ontwikkeling en gezondheidszorginfrastructuur. Dit is de belangrijkste reden waarom we doodsoorzaken en sterftecijfers evalueren, omdat het ons een duidelijker beeld geeft van de ontwikkeling van het menselijk welzijn binnen specifieke gebieden.

Velen geloven misschien dat overdraagbare doodsoorzaken (die zich van het ene individu naar het andere kunnen verspreiden) de belangrijkste oorzaken zijn van hoge sterftecijfers die kenmerkend zijn voor derdewereldlanden. Dit is echter niet altijd het geval.

Zimbabwean Emergency

Zimbabwe is een van de vele landen die jarenlang hebben bestaan ​​onder het bestuur van de Britse monarch en Union Jack. Bij de onafhankelijkheid zorgden lokale conflicten binnen de nieuwe regering ervoor dat veiligheid en infrastructuur snel in het gedrang kwamen. Een ommekeer volgde in 1980 toen de nieuwe, stabielere regering van het land in staat was om snelle economische groei te realiseren.

Na de Zimbabwe Democratie en Economische Herstelwet uit 2001, waarmee het Congres van de Verenigde Staten de economische ontwikkeling en de groei van de Zimbabwaanse natie wilde bevorderen, verslechterde de welvaart van de staat nog maar eens. Ondanks de beoogde effecten konden de herstelactie en andere hervormingen geen nieuwe golf van problemen beperken, aangezien de inflatie in 2007 66.000 procent bereikte, een wijdverbreide cholera-uitbraak plaatsvond en de tekorten aan veel noodzakelijke hulpbronnen de naties in hun kern deden schudden. Medische en voedselvoorraden werden tijdens deze periode ongelooflijk problematisch en door deze tekorten verminderde het gezondheidssysteem van het land. In 2012 stond Zimbabwe bovenaan de wereldwijde hitlijsten voor veel ongewenste statistieken, waaronder de dood veroorzaakt door overdraagbare ziekten (711 sterfgevallen per 100.000 mensen). De VN hebben verklaard dat de staat Zimbabwe de laatste jaren is verbeterd door de wereldwijde samenwerking op het gebied van humanitaire hulp, hoewel de situatie voor veel Zimbabweanen op zijn best precair blijft.

The Big Four of South Africa

Zuid-Afrika is beroemd als een land met een prachtige natuurlijke schoonheid en een zich snel ontwikkelende economie. Helaas staat het op de tweede plaats in de 2012 Death by Communicable Diseases Chart. Met een aantal van 512 doden per 100.000 mensen, omvatten de grootste en meest ernstige overdraagbare ziekten die het land teisteren de volgende "Grote Vier":

  • HIV / AIDS (6, 1 miljoen mensen zijn in 2012 geïnfecteerd met HIV).
  • Malaria (de IRS meldde dat in 2012 meer dan 40 procent van de bevolking het risico liep geïnfecteerd te raken).
  • Hepatitis B (volgens recente gegevens worden drie tot vier miljoen inheemse mannetjes per jaar geïnfecteerd met dit chronische virus).
  • Tuberculose (volgens WHO 450.000 actieve gevallen waren aanwezig in het land in 2013 terwijl 89.000 stierven aan deze ziekte in 2012).
  • Afghanistan na de oorlog

    Het is geen verrassing dat het land tijdens en na de oorlog in Afghanistan moeite heeft gehad om de levensstandaard en een hoogwaardige infrastructuur voor gezondheidszorg te handhaven. Het land staat ook hoog op de plaatsen met het grootste aantal sterfgevallen als gevolg van overdraagbare ziekten. Afghanistan neemt de derde plaats in het sterftecijfer voor dergelijke oorzaken, met 363 sterfgevallen per 100.000 mensen.

    In 2012 ging de strijd tegen overdraagbare ziekten nog steeds zo sterk als altijd. Hoewel polio-gevallen vrijwel volledig zijn geëlimineerd, vormen andere dodelijke aandoeningen nog steeds ernstige gezondheidsbedreigingen in Afghanistan, waaronder tuberculose, malaria en HIV / AIDS. Hoewel hun tarieven nog steeds abnormaal hoog zijn, zijn tegenmaatregelen van de IRS, de WHO en andere organisaties relatief effectief gebleken in termen van het beperken van sterfte en het verbeteren van de toegang tot en de kwaliteit van Afghaanse gezondheidszorg.

    Zoals reeds vermeld, hebben besmettelijke ziekten niet alleen te maken met derdewereldlanden. Hoewel de kaart wordt bekroond door Zimbabwe, Zuid-Afrika, Afghanistan en India, zijn ontwikkelde landen niet immuun, en Rusland, Turkije, Duitsland, Frankrijk en Japan worstelen tot op zekere hoogte ook met deze voorwaarden.

    Wereldwijd gaat de strijd tegen overdraagbare ziekten gewoon door. Met de hulp van ontwikkelde landen vinden Afrikaanse en Aziatische landen, evenals andere plaatsen met dergelijke kwalen, nieuwe mogelijkheden om technologische en medicinale vindingrijkheid te benutten om het herstel van getroffen personen te bevorderen.

    Oorzaken van Dood in landen met de hoogste sterftecijfers per 100.000

    RanglandeninfectiesNiet-besmettelijke ziektenverwondingen
    1Zimbabwe71159982
    2Zuid-Afrika612711104
    3Afghanistan363846169
    4Indië253682116
    5China976332
    6Brazilië9351480
    7Egypte7478233
    8Rusland74790103
    9Ik rende5656975
    10Turkije4455539
    11Portugal4034325
    12Japan3424440
    13Duitsland2236523
    14Frankrijk2131335
    15Spanje1932318

    Aanbevolen

    Mysteries Of Egypt: The Curse Of The Pharaohs
    2019
    Welke Amerikaanse stad heeft de 'meest innovatieve vierkante mijl op aarde'?
    2019
    Economieën die het meest afhankelijk zijn van export naar Oost-Aziatische en Pacifische eilandstaten
    2019