Presidenten van Libanon sinds de onafhankelijkheid

Libanon is een parlementaire democratische republiek waar de premier het hoofd van de regering is. Sinds het einde van het Franse mandaat in 1945 hebben deze presidenten geholpen de Libanese Republiek te leiden. De president van Libanon heeft de opdracht om zowel de premiers als de ministers te benoemen of te ontslaan. De president is de opperbevelhebber van de strijdkrachten en heeft de bevoegdheid om het parlement te ontbinden. De president geeft wetten uit, accrediteert ambassadeurs en bekrachtigt internationale verdragen.

Presidenten van Libanon sinds de onafhankelijkheid van Frankrijk

Bechara Khoury

Bechara Khoury diende als president van Libanon van 24 oktober 1945 tot 18 september 1952. Geboren als een maronitische christen in Rechmaya, Libanon op 10 augustus 1890, studeerde Khoury rechten in Parijs. Hij werkte als een advocaat voordat hij in 1915 naar Egypte vertrok aan het begin van de Eerste Wereldoorlog. Na zijn terugkeer naar Libanon in 1919 was hij de voorhoede van de oprichting van de bevorderingspartij, en hij werd verkozen tot wetgevende macht in 1929, 1934 en 1937. Hij diende vervolgens in verschillende ministeriële posten, de positie van de premier, als en in de senaat. Hij stichtte het constitutionele blok in 1932.

Camille Chamoun

Camille Chamoun was de president van het land van 23 september 1952 tot 22 september 1958. Hij werd geboren op 3 april 1900 in Deir el Qamar toen Libanon deel uitmaakte van het Ottomaanse rijk. Hij werd advocaat na zijn studies aan de St. Joseph University. Als een Maronitische christen, was Chamoun actief in de groep van het christelijk constitutioneel blok. Nadat zijn presidentiële ambities waren gedwarsboomd door een overwinning voor Bechara Khoury in de verkiezingen van 1948, organiseerde Chamoun een parlementaire oppositie. Chamoun werd gekozen om Khoury te slagen in 1952. Hij was de speerpunt van hervormingen in de administratieve sector in een poging om een ​​efficiënter bestuur van Libanon te waarborgen.

Fuad Chehab

Feud Chehab diende als president van Libanon van 18 september 1952 tot 22 september 1952 en opnieuw van 23 september 1958 tot 22 september 1964. Hij werd geboren op 19 maart 1902 in het district Keserwan en onderging een militaire opleiding in Frankrijk. en Syrië. In 1945 bekleedde hij zijn functie als bevelhebber van het Libanese leger en ontkende hij militaire steun aan president Bechara Khoury, die hem ertoe aanzette af te treden tegen de tegenstand in. Hij diende in verschillende ministeriële posten en als premier in 1952. Chehab volgde Chamoun op als president in 1958 en hij begon aan maatregelen om de nationale eenheid te herstellen.

Charles Helou

Charles Helou diende als president van Libanon van 23 september 1964 tot 22 september 1970. Hij werd geboren op 25 september 1913 in Beiroet en verwierf een graad in de rechten aan de St. Joseph University in 1934. Hij was actief in het bedrijfsleven en maakte deel uit van de team dat de Libanese Phalanges Party heeft gevormd, hoewel hij zich daarna terugtrok. Hij vertegenwoordigde Libanon als ambassadeur in 1947 in Vaticaanstad en diende vervolgens als minister voor justitie en gezondheid en onderwijs.

Andere presidenten van Libanon

De rest van de Libanese presidenten zijn: Suleiman Frangieh (1970-1976); Elias Sarkis (1976-1982); Bachir Gemayel (1982); Amine Gemayel (1982-1988); Selim Hoss (1988-1989); Michel Aoun (1988-1990); René Moawad (1989); Selim Hoss (1989); Elias Hrawi (1989-1998); Émile Lahoud (1998-2007); Fouad Siniora (2007-2008); Michel Suleiman (2008-2014); Tammam Salam (2014-2016) en Michel Aoun (2016 tot heden).

Presidenten van Libanon sinds de onafhankelijkheid van Frankrijk

Presidenten van de Libanese RepubliekBegin van de termijnEinde van de periode
Bechara KhouryWoensdag 24 oktober 1945Donderdag 18 september 1952
Fuad ChehabDonderdag 18 september 1952Maandag 22 september 1952
Camille ChamounDinsdag 23 september 1952Maandag 22 september 1958
Fuad ChehabDinsdag 23 september 1958Dinsdag 22 september 1964
Charles HelouWoensdag 23 september 1964Dinsdag 22 september 1970
Suleiman FrangiehWoensdag 23 september 1970Woensdag 22 september 1976
Elias SarkisDonderdag 23 september 1976Woensdag 22 september 1982
Bachir GemayelMaandag 23 augustus 1982Dinsdag 14 september 1982
Amine GemayelDonderdag 23 september 1982Donderdag 22 september 1988
Selim HossDonderdag 22 september 1988Zondag 5 november 1989
Michel AounDonderdag 22 september 1988Zaterdag 13 oktober 1990
René MoawadZondag 5 november 1989Woensdag 22 november 1989
Selim HossWoensdag 22 november 1989Vrijdag 24 november 1989
Elias HrawiVrijdag 24 november 1989Dinsdag 24 november 1998
Émile LahoudDinsdag 24 november 1998Zaterdag 24 november 2007
Fouad SinioraZaterdag 24 november 2007Zondag 25 mei 2008
Michel SuleimanZondag 25 mei 2008Zondag 25 mei 2014
Tammam SalamZondag 25 mei 2014Maandag 31 oktober 2016
Michel Aoun ( zittend )Maandag 31 oktober 2016Momenteel de zittende president

Aanbevolen

Wat betekenen de kleuren en symbolen van de vlag van Puerto Rico?
2019
Panama Disease: Fungal Pariah Of The Global Banana Industry
2019
Wat is een gespreide nederzetting?
2019